+420 777 877 410 info@koladetem.cz

Silný příběh stojící za tímto projektem

Muž, který nás inspiroval

Inspirace pro naši iniciativu přišla náhodou při sledování dokumentárního pořadu o lidech napadených pumou americkou v horách Spojených států. Jeden z příběhů byl o vášnivém bikerovi Marku Reynoldsovi.

Mark byl celoživotní filantrop

Mark, jehož celoživotním koníčkem byla cyklistika, již za svého života každý rok šetřil a nezištně sbíral finanční prostředky od svých známých a kolegů, aby za ně vždy nakoupil několik dětských jízdních kol, která poté osobně předával dětem z chudých poměrů.

Tragická smrt Marka Reynoldse

Při jednom ze svých mnoha výletů ve Whiting Range v Californii byl 8. ledna roku 2004 napaden a smrtelně zraněn pumou. Tentýž osudný den stejné  zvíře napadlo další cyklistku, která jen díky neuvěřitelně odvážnému zákroku své kamarádky jako zázrakem přežila. Ještě téhož dne ochránci z tohoto přírodního parku šelmu našli a zastřelili… (Více o Marku Reynoldsovi…)

Jeho odkaz žije dál

Dělal to jen tak. Protože mu to dávalo smysl. A smysl to má rozhodně i nadále, protože Markův příběh jeho smrtí neskončil.  Jeho odkaz udržují při životě nadále jeho rodiče, kteří po synově smrti založili nadaci „Children´s First Bicycle Fund“.  A jeho odkaz inspiroval i nás, tady a teď. (Více o nadaci…)

Markovi rodiče nám fandí

Naší činnosti zde v České republice oficiálně přejí přímo Markovi rodiče, kteří jsou s námi v úzkém spojení a jsou nám  nápomocni, čehož si velmi vážíme.