+420 777 877 410 info@koladetem.cz

O nás

Projekt Kola Dětem – inspirován příběhem Marka J. Reynoldsem

Darujeme kola dětem v nouzi

Dětem ze sociálně slabých rodin darujeme jejich první kolo v životě. Dětem, které by možná již dávno rády brouzdaly ulicemi na kole, jen jejich rodiny si to doposud nemohly dovolit… Pamatujete si své první kolo? Tyto děti budou též. Kola pořizujeme buď zcela nová, nebo téměř nová, naprosto minimálně používaná.

Kdo jsme

Začali jsme spíše jako občanská iniciativa, v roce 2014. Jsme parta lidí, která chce pomáhat, a víme, že to jde i jednoduše a bez byrokracie. Máme blízko ke kolům, k dětem a svět kolem nás nás zajímá. Projekt jsem založila já, Andrea Radová, poté, co mě k tomu inspiroval emotivní příběh Marka Reynoldse. Velmi záhy se k nám připojil úžasný člověk, muzikant a cestovatel, Pavel Kadlíček a spolu tento projekt vedeme až doposud. Pavel má na starosti moravskou oblast a já českou. S velkou pomocí našich rodin a mnoha přátel, děláme tuto činnost při práci a při výchově dětí a to čistě z vlastního přesvědčení a zcela zdarma. Fungujeme jako zprostředkovatelé této pomoci – organizování různých charitativních akcí na podporu projektu, vytipování dětí, oslovení dárců, pořízení kol a na závěr uspořádání oficiálního předávání kol dětem, kterého se mohou dárci též zúčastnit.

Jak můžete pomoci?

I Vy (jedinec či např. skupinka známých/kolegů) můžete koupit pro konkrétní vytipované dítě ze sociálně slabší rodiny jeho PRVNÍ KOLO V ŽIVOTĚ. Pomáhat jde i takto jednoduše a transparentně. Přispět lze i koupí ochranné helmy či samozřejmě lze přispět i jakoukoli částkou dle Vašeho přání a možností.

Můžete darovat kolo i použité, ale zde apelujeme velmi na to, aby kola byla víceméně nová, jen málo používaná a opravdu velmi zachovalá. Chceme dětem udělat opravdu radost z něčeho nového, pěkného, co si nemohly do teď pořídit a na co budou náležitě hrdí.

Princip naší činnosti

Rodiny si nehledají nás, ale naopak my je. Přes sociální úřady, sociální organizace a ředitele škol, které tyto rodiny velmi dobře osobně  znají, pečlivě vytipováváme vhodné děti. Jde o rodiny, které i přes velkou nepřízeň osudu fungují, snaží se a o své děti se starají. Nemusí jít o nutně nejchudší rodiny v kraji, ale o rodiny, u kterých věříme, že právě u nich půjde dar do těch správných rukou.

Proč kolo?

Mnozí z Vás si jistě dokáží vzpomenout na pocit radosti, když dostali své první kolo. Věříme, že kolo poskytuje svobodu, zážitky, zdravý styl a v neposlední řadě silnou sociální integraci s ostatními. Navíc kolo umožní dítěti věnovat se tolik oblíbenému sportu, přitom ale nijak více nezatíží rodinný rozpočet!

Pomáhat nás těší

Cyklistika je do značné míry naší životní náplní, právě proto jsme zahájili tento projekt, protože je svou podstatou velmi blízko našemu srdci. Chceme kousek našeho bikového štěstí darovat i dětem, které takové štěstí neměly.