+420 777 877 410 info@koladetem.cz

Jak přispět

Pokud se Vám líbí, co děláme a vyhovuje Vám možná právě ta skutečnost, že nejsme žádná velká organizace, ve které by se mohly příspěvky poněkud ztrácet, je snadné se k nám přidat:

 

Finanční podpora

Finanční příspěvek –  přispět lze samozřejmě jakoukoli finanční částkou na náš účet občanského sdružení Vlastní cestou o.s., pod jehož záštitou fungujeme. Č.ú: 180891719/0300 (do poznámky prosím uveďte „Kola Dětem“)

 

Celé kolo – Vy sám, či se svými přáteli nebo kolegy, se můžete rozhodnout koupit celé jízdní kolo pro jedno konkrétní dítě. Vždy se jedná o kolo pro již vytipovanou rodinu, tudíž budeme už znát věk a výšku dítěte a tedy i velikost potřebného kola. Peníze nemusí jít vůbec přes nás, nýbrž na základě faktury můžete poslat platbu přímo vybranému prodejci. Prodejce si můžete vybrat sami, či využít našeho doporučení na některého z prodejců, se kterými spolupracujeme a kteří pro náš účel poskytli příznivé ceny.

 

Helma – Přispět lze též koupí ochranné helmy, která je vždy součástí daru. Na bezpečnost klademe velký důraz.

 

Po větším uvážení jsme se rozhodli jít cestou též kol z druhé ruky, nicméně rádi bychom požádali o kola opravdu velmi málo použitá, ve velmi dobrém stavu a po servisní kontrole. Chceme pomoci dětem, které do této doby zažívaly pouze nouzi a rádi bychom, aby mohly být děti na své první kolo hrdy a aby jim kolo dobře a dlouho posloužilo.

 

Oficiálního předávání kol dětem se můžete zúčastnit s námi a vidět proces až do svého radostného konce. Celý proces je jednoduchý, čistý a maximálně transparentní.

 

Na předávání kol bude uzavřena darovací smlouva mezi Vámi a danou rodinou, nebo je možné k předání kola pověřit nás na základě plné moci.

 

Prosím, kontaktujte nás a společně můžeme splnit jeden dětský sen. 

 

Odečet daru z daní:

Fyzické osoby – (podle § 15 odst. 8 zákona o dani z příjmu, zákon č. 586/1992 Sb. ve znění pozdějších předpisů.) Od základu daně mohou fyzické osoby odečíst hodnotu darů, pokud úhrnná hodnota darů ve zdaňovacím období přesáhne 2 % ze základu daně anebo činí alespoň 1000 Kč. V úhrnu lze odečíst nejvýše 10 % ze základu daně.
Právnické osoby – (podle § 20 odst. 8 zákona o dani z příjmu, zákon č. 586/1992 Sb. Ve znění pozdějších předpisů) Od základu daně mohou právnické osoby odečíst hodnotu darů, pokud hodnota daru činí alespoň 2000 Kč. V úhrnu lze odečíst nejvýše 5 % z již sníženého základu daně. Poplatníci, kteří nejsou založeni nebo zřízeni za účelem podnikání, tento odečet uplatnit nemohou.

Občanské sdružení Vlastní cestou je osvobozeno od daně darovací a tedy můžeme všechny dary využít v jejich plné výši.

 

Služby

Bezplatné nebo cenově zvýhodněné poskytnutí služeb.

  • účetnické a právnické služby či poradenství
  • tisk propagačních materiálů, redakční činnost
  • doprava kola a materiálu
  • propagace na akcích, webu apod.

 

Dobrovolnictví

Dobrovolníkem se mohou stát lidé se sociálním cítěním, ochotou pro druhé něco udělat.

Pomoci nám můžete při realizaci projektů, cyklojízd, oficiálních předávání kol, či jiných činností v rámci našeho projektu Kola Dětem.

 

Jerseys Made with Love

Pro ty, kdo se rozhodnou podpořit náš projekt Kola Dětem, je možnost krásných slev na ještě krásnější cyklo dresy! Pozor – vyrobeno s láskou! J JML – Jerseys Made with Love